За підсумками 2018 року топ-10 компаній, що найбільше забруднюють атмосферне повітря викинули 1,4 мільйона тонн шкідливих газів. При цьому 6 із 10 найбільших забруднювачів належать Рінату Ахметову.

Про це повідомляє «Ліга.Бізнес», посилаючись на дані Державної служби статистики України.

Так, найбільшим забруднювачем атмосферного повітря у 2018 році стала компанія «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», яка входить до компанії «Метінвест» Ріната Ахметова. Ця компанія забруднила атмосферу 266,6 тисячами тонн шкідливих та парникових газів.

Другу позицію посіла компанія «АрселорМіттал Кривий Ріг», проти якої Служба безпеки України розпочала провадження за статтею «екоцид». Ця компанія забруднила атмосферу 201,9 тисячами тонн шкідливих газів.

Третій найбільших забруднювач повітря — Бурштинська ТЕС, яка належить компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. Вона викинула в атмосферу 182,92 тисячі тонн шкідливих газів.

Загалом, великі компанії, пов’язані з Рінатом Ахметовим, за 2018 рік викинули в атмосферу понад 847 тисяч тонн шкідливих газів, що у більш ніж 4 рази перевищує обсяги викидів «АрселорМіттал Кривий Ріг».

3 вересня на «АрселорМіттал Кривий Ріг» знову прийшли працівники СБУ з перевіркою у справі про «екоцид». Перевірку почали попри те, що у серпні компанія дійшла згоди з Офісом президента про збільшення обсягів фінансування захисту довкілля.

5 вересня СБУ прийшли на підприємство зі ще однією перевіркою.

Нагадаємо, нещодавно відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «Екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу в СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

8 серпня в «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії.

Поділитись: