Органи досудового області відпустили підозрюваного в нападі на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк Миколу Новікова.

Органи досудового розслідування області відпустили підозрюваного в нападі на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк Миколу Новікова.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Орган досудового розслідування дійшов висновку, що у діях Новікова немає складу кримінального правопорушення.

У зв’язку з цим його відпустили за 15 хвилин до початку засідання щодо апеляції. Кримінальне провадження закрито. Адвокат Новікова повідомив, що підзахисний вже перебуває на свободі.

Згодом Новіков повідомив, що про тиск з боку поліції.

16 серпня радниця міського голови Херсона Катерина Гандзюк, на яку здійснили напад, заявила, що впевнена, що затриманий у її справі Микола Новіков — невинуватий

22 липня голова Національної поліції України Сергій Князєв уточнив кількість підозрюваних у нападі на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк. Відтак, він повідомив, що їхня кількість зросла до шести.

Раніше повідомлялося, що поліція затримала п'ятьох підозрюваних у справі нападу на Гандзюк.

31 липня біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила у  реанімаційне відділення

Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели у лікарню Києва. Під будівлею Міністерства внутрішніх справ кілька десятків людей вийшли на акцію «Покарати зло». Учасники заходу вимагали від правоохоронців ефективного розслідування нападів на журналістів та активістів. 

Також Гандзюк надали держохорону.

3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання підозрюваного у нападі на Гандзюк.

6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного Миколи Новікова. Його взяли під варту.

Пізніше поліція опублікувала фото ймовірного другого нападника на Катерину Гандзюк.

СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк.

Також 20 серпня суд узяв під варту другого фігуранта справи про напад на Гандзюк — Віктора Горбунова.

20 серпня суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для другого фігуранта справи про напад на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк — Віктора Горбунова.

21 серпня у Херсоні суд обрав міру запобіжного заходу ще двом підозрюваним у причетності до вчинення замаху на вбивство на радницю міськголови Херсонської міської ради Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та Володимиру Васяновичу.

Поділитись: