«Рішення прибрати матеріал пояснили тим, що його має вичитати юрист» — авторка матеріалу про Гандзюк

Рішення прибрати з сайту матеріал про Катерину Гандзюк та можливих замовників нападу на неї у редакції видання «Лівий берег» пояснили тим, що його має вичитати юрист. Текст обіцяли повернути у той же день, 13 листопада, однак не зробили цього.

Про це у коментарі Громадському розповіла авторка матеріалу Катерина Мола

«Видання попросило мене написати цей текст, знали, що ми з Катею були подругами. Я вже писала для них текст після нападу. Мені сказали, що в мене повна авторська свобода. Рішення зняти матеріал пояснили тим, що його має вичитати юрист і після цього пообіцяли в той же день, вчора, повернути на сайт. Але вчора він так і не з‘явився», — зазначила авторка.

Нагадаємо, видання «Лівий берег» 14 листопада опублікувало статтю «Час колотися — хто замовив Катю Гандзюк?» про радницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та можливих замовників нападу на неї, а потім приблало матеріал із сайту.

Невдовзі після інциденту редактор економічного відділу LB.ua Андрій Яніцький написав, що йде з видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що стверджує авторка тексту «Час колотися — хто замовив Катю Гандзюк?» Катерина Мола

4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Президент України Петро Порошенко заявив, що вбивці мають бути покарані. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

5 листопадаНа погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів. Рада підтримала створення комісії для розслідування нападу на Гадзюк та інших активістів.

Крім того, представники Коаліції за захист громадянського суспільства та низки громадських та правозахисних організацій вимагають відставки генпрокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова через смерть херсонської активістки. Також они наполягають на проведенні ефективного розслідування вбивства Катерини Гандзюк та на публічному звіті про заходи, вжиті для встановлення і покарання замовників цього страшного злочину, а також на ефективному розслідуванні інших нападів на громадських активістів, які сталися по всій Україні з часів ЄвромайдануСправу щодо вбивства Гандзюк повністю передали СБУ. Це дасть можливість слідчим СБУ об’єднати провадження і вести досудове розслідування з моменту планування до фактичного закінчення, зазначили у Міністерстві внутрішніх справ.

6 листопада генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що подасть заяву про відставку.

7 листопадаУ Херсоні попрощалися з Катериною Гандзюк.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. 25 вересня усправі щодо нападу на Гандзюк присвоїли додаткову кваліфікацію — «Замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення».

ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК:  Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Наприкінці вересня Катерина Гандзюк записала відеозвернення.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.