Штаб Трампа подав до суду на The New York Times через статтю про втручання РФ

Передвиборчий штаб президента США Дональда Трампа подав позов до суду проти американського видання The New York Times, звинувачуючи журналістів у поширенні неправдивої інформації щодо втручання Росії у вибори.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з повідомленням, позов направили до Верховного суду штату Нью-Йорк — суду першої інстанції штату.

У передвиборному штабі глави Білого дому зазначили, що мета судового процесу — «притягти новинну організацію до відповідальності за навмисну публікацію неправдивих заяв проти кампанії президента Трампа».

Підстава для позову — стаття New York Times, опублікована 27 березня 2019 року, де йшлося про розслідування у справі втручання Росії у перебіг президентської кампанії 2016 року.

У заяві старшого юрисконсульта штабу Трампа адвоката Дженни Елліс йдеться, що NYT поширювала неправдиві відомості про «важливу угоду» штабу Трампа з «олігархією Володимира Путіна» з метою допомогти команді Трампа в боротьбі з його опонентом Хілларі Клінтон в обмін на «нову проросійську зовнішню політику» і ослаблення санкцій.

«Заяви були і залишаються на 100 відсотків помилковими і наклепницькими. У скарзі стверджується, що NYT знала про хибність під час її публікації, але робила це з навмисною метою завдати шкоди кампанії, вводячи в оману своїх власних читачів», — заявив Елліс.

Нагадаємо, результати розслідування про втручання в американські вибори 2016 року, оприлюднені в березні 2019 року, показали факти втручання РФ у виборчий процес у Сполучених Штатах, але не довели факт змови між Трампом і російською стороною.

Що варто знати про розслідування спецпрокурора Мюллера про втручання РФ в американські вибори:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом із них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які могли брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених — російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.