Гантер Байден, син колишнього віцепрезидента та потенційного кандидата у президенти США Джо Байдена, вирішив залишити посаду у китайській Компанії з управління інвестиційними фондами (BHR), щоб не давати приводу для звинувачень у конфлікті інтересів.

Про це свідчить заява, написана від імені Гантера Байдена його адвокатом Джорджем Месіресом.

Компанія з управління інвестиційними фондами («BHR») була заснована у 2013 році з заявленим наміром інвестувати китайський капітал за межами Китаю. Як стверджує адвокат, у цій компанії Гантер був членом ради директорів з власного інтересу, не отримуючи жодних прибутків. Водночас Гантер має намір піти у відставку з ради директорів компанії до 31 жовтня 2019 року.

Він також зобов’язався не працювати у жодній іноземній компанії та не входитиме в правління таких компаній, якщо його батька оберуть президентом США на виборах у 2020 році.

Щодо роботи Байдена у раді директорів української енергетичної компанії Burisma адвокат нагадав, що Гантер приєднався до ради як невиконавчий директор, тобто він був незалежним членом правління, а не членом управлінської команди.

«Гантер ніколи не відповідав за юридичні справи компанії. Як і всі директори Burisma, Гантер отримав компенсацію за свою роботу» — додав адвокат.

«Гантер залишив посаду в Burisma у квітні 2019 року. Попри ретельну перевірку, жоден з правоохоронних органів, ані вітчизняних, ані іноземних, не стверджував, що Гантер скоїв правопорушення в будь-який момент протягом свого п’ятирічного терміну» — наголосив захисник.

Burisma — одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича. Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював. У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів. У 2018-му в Burisma повідомили, що судові справи проти компанії завершені. ГПУ дійсно закрила справу щодо ухилення від податків, справа щодо відмивання коштів була програна Злочевському в Лондонському суді. А справа щодо розкрадання державних ресурсів — фактично видача ліцензії самому собі — була передана в НАБУ, яке продовжує розслідування. 

Попри провадження, компанія не припиняла діяльність, у 2014-му при Burismа створили раду директорів, в яку увійшов, зокрема Гантер Байден. Він був у раді директорів до 2019 року. Офіційно у справах щодо Burismа він не фігурував. 

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
Поділитись: