Директор НАБУ Артем Ситним перед допитом у ГПУ
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник назвав абсурдними звинувачення у втручанні у вибори США 2016 року.

Про це Артем Ситник повідомив журналістам перед допитом у ГПУ, передає кореспондентка Громадського.

«Ця спекуляція йде ще з початку 2017 року після оголошення результатів виборів президента США. Нагадаю, як це відбувалося. Перед тим, як матеріали «Чорної бухгалтерії» потрапили до НАБУ, було декілька інтерв'ю і з боку тієї особи, яка передала (колишній генерал СБУ), журналістів. Одразу після цього до нас надходили запити журналістів з приводу того, чи наявне прізвище Манафорта. Виходячи з тієї кількості запитів нами було надане чітке роз'яснення щодо того, що в нас є, був зроблений прес-реліз, де сказано, що таке прізвище згадується. Ніяких офіційних листів чи міжнародно-правових листів до правоохоронних органів чи іншого державного органу США нами не направлялися. На відміну від ГПУ. Тому що, наскільки мені відомо, прокуратура зверталася до Сполучених Штатів щодо пана Манафорта», — сказав Ситник.

Водночас очільник НАБУ не виключив, що голос на аудіозаписі, де ніби обговорювалося втручання у вибори на користь Гілларі Клінтон схожий на його. Ситник також наголосив, що не знайомий ні з Клінтон, ні з представниками її штабу.

Також очільник НАБУ сказав, що прийшов на допит, попри відсутність офіційного виклику.

«Повістку побачив у ЗМІ, офіційного виклику не отримував, але виходячи з того, що останнім часом дії генеральної прокуратури мають дуже мало спільного зі здоровим глуздом та юридичною площиною — вирішив прийти», — сказав Ситник.

Раніше народний депутат Борислав Розенблат звинуватив Ситника у спробі вплинути на хід президентських виборів в США у 2016 році на користь Клінтон. Депутат стверджує, що Ситник «злив» штабу Клінтон фінансові звіти про співпрацю та махінації тодішнього глави кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта з «Партією регіонів».

Розенблат опублікував повну розшифровку розмови нібито Ситника з двома іншими чоловіками.

В інтерв'ю американському медіа The Hill Луценко заявив, що ГПУ розслідує заяву депутата про те, що директор НАБУ Артем Ситник начебто намагався сприяти Гілларі Клінтон на виборах 2016 року.

Після цього НАБУ назвало «абсурдними» звинувачення Луценка щодо спроб вплинути на вибори США. А Ситник заявив, що ні він особисто, ні будь-хто зі співробітників бюро жодним чином не впливали й не могли впливати на процес проведення виборів президента США у 2016 році.

Додамо, що 13 березня Манафорту оголосили другий вирок: загалом він отримав 7,5 років в'язниці.

На початку лютого 2018 стало відомо, що Манафорт продовжував займатися політичними питаннями в Україні після того, як йому оголосили обвинувачення.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.

Поділитись: