Матіос: «для загальної системи хаосу» участь у цьому мали брати до 30 людей.

Прокуратура встановила особу організатора у справі про підготовку терористичного акту в Києві, в якій обвинувачуються народна депутатка Надія Савченко та екс-переговорник щодо звільнення заручників на Донбасі Володимир Рубан.

Про це в ефірі «112 Україна» заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, при плануванні та вчиненні терористичного акту в Києві «для загальної системи хаосу» участь у цьому мали брати до 30 людей.

«Ми встановили того, хто займався цією організацією, знаходженням цих людей. Доказів для того, щоб оголосити йому підозру, недостатньо», — заявив військовий прокурор.

Ім’я організатора Матіос називати відмовився.

Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

1 серпня стало відомо, що правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Рубана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це провокація, здійснена на емоціях і почуттях», — інтерв’ю з адвокатом про справу Савченко і Рубана

22 березня 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити». 19 травня депутатка Савченко знову найняла адвокатів для захисту в суді. Ними стали Олександр Шадрін та Костянтин Глоба.

4 вересня суд відмовив 33 особам у клопотанні про взяття Савченко на поруки і залишив її під вартою.

12 вересня суд залишив екс-переговорника Рубана під вартою до 30 жовтня.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile