Світ

«Смерті ми не потрібні, ти потрібен своїй мамі і дітям»: політв’язень Клих написав листа Сенцову

6 жовтня, 2018 14:45
Світ/«Смерті ми не потрібні, ти потрібен своїй мамі і дітям»: політв’язень Клих написав листа Сенцову
Зберегти
Вигляд
Координаторка організації Медійна ініціатива за права людини Марія Токмак опублікувала текст листа українського політв’язня Станіслава Клиха іншому ув’язненому в Росії українцю, режисеру Олегу Сенцову. Лист був надісланий до того, як Сенцов оголосив про припинення голодування.

Координаторка організації Медійна ініціатива за права людини Марія Токмак опублікувала текст листа українського політв’язня Станіслава Клиха іншому ув’язненому в Росії українцю, режисеру Олегу Сенцову. Лист був надісланий до того, як Сенцов оголосив про припинення голодування. 

Вітаю, Олеже!
Передаю тобі великий привіт з в’язниці Верхньоуральска Челябінської області. Стежу за твоїм станом і голодуванням в «Новой газете». Якщо у тебе дуже погане здоров’я, я б просив тебе припинити голодування. Смерті ми не потрібні, ти потрібен своїй мамі і дітям. Я тебе не засуджу, якщо ти припиниш голодування, а втім розумію, що все це дістало, особливо обіцянки про якнайшвидше звільнення в листах, я такі листи теж отримую і це так само дратує, як і тебе, але потрібно розуміти, що люди, які з усього світу пишуть листи, бажають нам добра. З моменту твого голодування проблемі українських політв’язнів стали приділяти більше уваги, за це, думаю, ми все тобі вдячні.

Станіслав Клих

P.S. Отримав від тебе листівки ще в Грозному в 2016-му. Бажаю, незважаючи ні на що, повернутися до твоїх дітей

Раніше Клих просив матір надіслати цей лист Сенцову. 

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.

Також Сенцов написав листа сестрі, у якому повідомив про поганий стан здоров'я і пояснив, чому припиняє голодування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Режисер Аскольд Куров, який зустрівся з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе після його візиту до політв'язня у коментарі Громадському, що Сенцову під час останнього обстеження сказали, що «зазвичай у такому стані люди перебувають в реанімації».

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

11 вересня українська омбудсмен повідомила, що Клиху, засудженому в Росії, не передають листи від матері.

7 серпня засуджений у Росії українець Станіслав Клих розповів матері, що його «накачали» психотропними препаратами в російській психіатричній лікарні.

У липні повідомлялось, що Клиха перевели до психлікарні. Росія стверджувала, що політв’язня «перевели  за власним бажанням».

У вересні минулого року Клиха уже переводили до психіатричної лікарні у Магнітогорську. Згодом українця Клиха повернули з психлікарні до колонії.

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини