УКРАЇНА

Спецоперація щодо Бабченка може коштувати довіри до СБУ та інших інститутів — екс-посадовець Пентагону

31 травня, 2018 00:46
УКРАЇНА/Спецоперація щодо Бабченка може коштувати довіри до СБУ та інших інститутів — екс-посадовець Пентагону
Зберегти
Вигляд
Колишній заступник віце-секретаря США з питань оборони, старший директор у Центрі Байдена Майкл Карпентер заявив про можливі негативні наслідки для української влади після проведеної спецоперації щодо «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка.

Колишній заступник віце-секретаря США з питань оборони, старший директор у Центрі Байдена Майкл Карпентер заявив про можливі негативні наслідки для української влади після проведеної спецоперації щодо «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка.

Про це Карпентер розповів в інтерв’ю «Голос Америки».

«Я думаю, будуть довготермінові наслідки, які стосуватимуться довіри до СБУ та загалом до інституцій уряду. Бо віднині люди вагатимуться. На жаль, наступного разу, коли трапиться трагедія, і журналіст чи дисидент буде вбитий, кожен візьме паузу і задумається, чи ця новина є правдивою. І це прикрий наслідок у довготривалій перспективі», — сказав аналітик.

Він зауважив, що Росія «безсумнівно» буде використовувати цю ситуацію та буде ставити під сумнів загалом правдивість західних джерел інформації. За словами Карпентера, така загроза є особливо небезпечною в час, коли ЗМІ втрачають довіру.

«Якщо це справді був єдиний спосіб, щоб зберегти життя людини і впіймати потенційного вбивцю, тоді ця ситуація має якусь міру виправдання. Але треба задатись питанням, чи це був єдиний спосіб так діяти. І очевидно, введення в оману ЗМІ завжди має свою ціну. Це не сходить з рук, і в цій ситуації це з рук не зійде», — заявив Карпентер.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.

Родина Бабченка та сам журналіст знали про цю спецоперацію та готувалися разом до неї.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком. Сам президент знав про підготовку спецоперації щодо Бабченка.

«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.

Інститут масової інформації вивчатиме докази СБУ у справі замаху на журналіста Бабченка.

Міжнародний Комітет захисту журналістів заявив, що українська влада повинна розкрити причини таких надзвичайних заходів як інсценування вбивства у Києві журналіста Аркадія Бабченка.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Пов`язані новини