Спікер Палати представників Ненсі Пелосі заявила, що генеральний прокурор США Вільям Барр збрехав під час надання свідчень Конгресу.

Про це Пелосі повідомила журналістам на щотижневій прес-конференції на Капітолійському пагорбі, пише CNN.

За її словами, Вільям Барр таким чином скоїв злочин, надавши неправдиві свідчення перед Конгресом. «Генеральний прокурор США не говорив правду Конгресу Сполучених Штатів. Це злочин», — заявила вона.

До Барра прикована пильна увага після того, як він заявив перед Конгресом, що не знає, чи підтримав спеціальний прокурор Роберт Мюллер у своєму висновку щодо втручання РФ у вибори США інформацію від Барра.

«Він брехав Конгресу. І якби хтось ще зробив це, це було б визнано злочином. Але ніхто не вищий за закон», — додала Пелосі.

У Міністерстві юстиції США, що заява Пелосі — це «необґрунтований напад на генерального прокурора».

Нагадаємо, генпрокурор та міністр юстиції США Вільям Барр 2 травня виступив на слуханнях Конгресу та заперечив критику на свою адресу з боку спецпрокурора Роберта Мюллера через звіт щодо його розслідування. Крім того, він відмовився свідчити у Палаті представників щодо звіту спецпрокурора Мюллера.

Раніше повідомлялося, що спецпрокурор США Роберт Мюллер незадоволений тим, як генеральний прокурор Вільям Бар описав у звіті про результати розслідування російського втручання в американські вибори у 2016 році ключові моменти цієї справи.

Що варто знати про розслідування Мюллера:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: