Глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що італійський фоторепортер Андреа Роккеллі, у вбивтсві якого слідство Італії підозрює бійці Національної гврадії України Віталія Марків, загинув через обстріл з боку бойовиків.

Глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що італійський фоторепортер Андреа Роккеллі, у вбивтсві якого слідство Італії підозрює бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, загинув через обстріл з боку бойовиків.

Про це ідеться у зверненні Авакова.

«Місце, де трагічно загинув італійський фоторепортер Андреа Роккеллі, на той час було епіцентром бойових дій. Андреа Роккеллі знав про це, однак всупереч застереженням, що заздалегідь були оприлюднені Посольством Італійської Республіки в Україні і без будь-якого погодження (акредитації) з українською владою, самовільно вирушив у цю небезпечну для життя подорож, потрапивши в результаті під відкритий сепаратистами обстріл», — ідеться у заяві Авакова.

Він також наголосив, що італійське слідство використовує маніпулятивні формулювання, що може нашкодити Марківу у процесі захисту в суді.

«У матеріалах слідства і численних документах суду продовжуємо зустрічати такі поняття, як «проросійські повстанці-сепаратисти», «громадянський конфлікт», «парамілітарний підрозділ паралельний армії» («divisione paramilitare parallela all'esercito»), «агресія українського війська» тощо. Усвідомлюю, що і застосовуваний донині термін «антитерористична операція», як, зрештою, і широко вживане у суспільстві нове поняття «гібридна війна», не дають достатньої правової відповіді на запитання, що зараз відбувається в Україні — у контексті анексії Криму Російською Федерацією та військових дій на Донбасі, які були спровоковані і тривають за підтримки тієї ж Росії проти держави Україна із застосуванням усіх видів сучасної зброї», — зазачив Аваков.

«На моє тверде переконання, італійське правосуддя має чітко застановитися на тому, що у травні 2014 року військовослужбовець національної гвардії України Віталій Марків перебував у районі Слов’янська у складі регулярних частин Міністерства внутрішніх справ (а не «парамілітарних структур» — як це фігурує у справі), виконуючи наказ щодо оборони суверенітету і територіальної цілісності держави», — додав глава МВС.

Нагадаємо, у липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Адвокат українського нацгвардійця Раффаеле Делла Валле вперше зустрівся із своїм клієнтом 6 липня, після чого заявив, що Марків не розуміє мотивів арешту, крім того, заперечує причетність до смерті Роккелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Звинувачення проти Марківа не тримаються купи» — адвокат українського військового

Українська сторона повідомила про те, що готова надати суду в Італії всі наявні документи у справі затриманого нацгвардійця.

Адвокат Марківа Раффаело Делла Валле під час візиту до України у жовтні зібрав свідчення, які, на його думку, мали допомогти довести невинуватість підзахисного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

16 листопада 2017 року суд в Італії відхилив клопотання Віталія Марківа та не змінив йому запобіжний захід з ув'язнення на домашній арешт. Адвокат Марківа Делла Валле заявив про упередженість слідства.

За час слідства в Італії та Україні організовували декілька акцій на підтримку Марківа. Зокрема, 25 січня мітинг відбувся поблизу Міністерства юстиції Італії в Римі, а 5 липня 2017 року, одразу після арешту підтримати українського нацгвардійця вийшли в Лондоні під будівлю італійського посольства.

Суд Італії почне розгляд справи нацгвардійця Марківа 6 липня 2018-го.

Поділитись: