Справу Савченко та Рубана продовжать розглядати в суді Чернігівської області — Верховний суд

Справу депутатки Верховної Ради Надії Савченко та екс—керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана розглядатиме суд Чернігівського району Чернігівської області. Таке рішення ухвалив Верховний суд України.

Про таку зміну підслідності клопотав прокурор у справі.

«Клопотання прокурора мотивоване тим, що розгляд кримінального провадження в Слов’янському міськрайонному суді Донецької області негативно вплине на розумні строки здійснення кримінального провадження, оскільки сторона захисту та значна кількість свідків будуть змушені добиратися до цього суду з різних регіонів України. Враховуючи, що більшість свідків проживає у Чернігівській області, наявні підстави для направлення цього кримінального провадження до одного із судів Чернігівської області», — зазначив суддя.

Він додав, що оскільки в суді розглядатимуть матеріали, що становлять держтаємницю, у суддів та секретаря суду має бути допуск до державної таємниці. Такі умови є в суді Чернігівського району Чернігівської області.

За даними суду на Чернігівщині проживає 22 свідки.

Натомість захист наполягав про передачу справи до Печерського районного суду Києва.

Наприкінці січня справу депутатки Савченко та екс-переговорника Рубана передали до суду Слов'янська.

6 лютого в Слов'янському суді вже пройшло перше підготовче засідання у цій справі.

21 січня екс-переговорнику Рубану вручили обвинувальний акт. Рубана підозрюють у підготовці до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб, підготовці до теракту, сприяння «ДНР» та незаконному поводженню зі зброєю за попередньою змовою осіб.Крім того, Рубану оголосили підозру за ст. 109 (змова про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади) КК України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманого переговорника Рубана

Раніше Рубан погодився ініціювати угоду зі слідством, щоб його обміняли у самопроголошену «ДНР», а в межах обміну на підконтрольну територію повернули спецпризначенців Сергія Глондаря та Олександра Корінькова. У Генеральній прокуратурі заявили, що розцінюють ініціювання угоди зі слідством як спробу затягнути справу.

1 серпня 2018 року правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Володимира Рубана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це провокація, здійснена на емоціях і почуттях», — інтерв’ю з адвокатом про справу Савченко і Рубана

У справі Рубана фігуранткою також є народна депутатка Надія Савченко.

У березні 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці.

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці та гранати: день Надії Савченко перед арештом.