Слідчі Державного бюро розслідувань закрили справу проти п’ятого президента України Петра Порошенка щодо «розпалювання міжнаціональної ворожнечі» під час отримання Томосу про автокефалію та створення Православної церкви України.

Про це заявив виконувач обов'язків директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов під час брифінгу.

За його словами, це кримінальне провадження стосувалося скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату й було зареєстроване на підставі рішення суду ще за керівництва Романа Труби.

Соколов каже, що провадження було відкрите за заявою вірян УПЦ КП, які стверджували, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Проте раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявляв, що позов подав почесний патріарх ПЦУ й колишній очільник УПЦ КП Філарет.

Після проведення досудового розслідування та оцінки всіх можливих фактів цю справу закрили. Слідчі не знайшли в діях Порошенка ознак кримінального правопорушення, яке можна розцінювати як порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

Після закриття цією справи в ДБР залишається понад 20 інших справ, в яких фігурує Порошенко.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві ліквідували Православну церкву України Київського патріархату і створили Православну церкву України. Настоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Епіфанія. У Стамбулі він отримав Томос від Вселенського патріарха Варфоломія, який проголошує автокефалію ПЦУ.

Одна ці події не визнає колишній патріарх УПЦ КП Філарет. Він звинувачує Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою Філарет начебто мав керувати новоствореною церквою, а Епіфаній опікувався б зовнішніми справами ПЦУ. Тепер ображений Філарет усіляко намагається відновити ліквідовану УПЦ КП. Для цього він зокрема подає позови до судів.

На думку Філарета, Православна церква України ззовні повинна мати статус митрополії Константинопольського патріархату, а всередині — бути патріархатом, тобто Українською православною церквою Київського патріархату.

Поділитись: