ENRU

США планують вдвічі скоротити фінансову допомогу Палестині — Reuters

США мають намір удвічі скоротити фінансові виплати Спеціалізованому агентству ООН для допомоги палестинським біженцям.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело.

Планується, що Штати передадуть 60 мільйонів доларів замість 125, як очікувалося раніше. Зазначається, що питання про 65 мільйонів «залишається відкритим для обговорення в майбутньому».

Раніше президент Трамп написав у Twitter:

«Ми платимо палестинцям сотні мільйонів доларів на рік і не отримуємо ні вдячності, ні поваги. Вони навіть не хочуть домовлятися про мир з Ізраїлем... Оскільки палестинці не хочуть говорити про мир, чому ми повинні в майбутньому робити їм які-небудь з цих величезних виплат?».

Раніше Білий дім виступив з пропозицією до палестинського руху ХАМАС перенести столицю Палестини в передмістя Єрусалима — Абу-Діс.

Нагадаємо, Трамп одноосібно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю 6 грудня.

Також він заявив про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалима, яке наразі розташоване у Тель-Авіві. Пізніше з такою ідеєю виступила і Гватемала.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

Генасамблея ООН 21 грудня схвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?