США почали виводити частину своїх військ з Іраку — ЗМІ
Сполучені Штати Америки розпочали процес виведення та передислокації своїх військ в Іраку. Раніше парламент Іраку проголосував за виведення американських військ із території країни.
Про це йдеться в листі американських військових до іракських військових, який оприлюднила кореспондентка американського The Washington Post на Близькому Сході Ліз Слай у Twitter.
У листі йдеться, що американські військові розпочинають «поступовий рух». При цьому з нього не зрозуміло, чи американські війська залишають Ірак повністю, чи частково.
Відповідний документ опублікувала у Twitter також британська журналістка Sky News Дебора Хейнс.
Вона зазначила, що сотні військових під командуванням США покидають «зелену зону» Багдада, де розташовані урядові установи та іноземні об'єкти, і переміщаються на військові бази в Таджикистані і Кувейті. При цьому Хейнс зазначає, що американські військові не покидають Ірак повністю.
Тим часом міністр оборони США Марк Експер заявив, що опублікований журналістами лист не є точним. Його заяву оприлюднила національна кореспондентка зі справ ветеранів Міноборони США Тара Коп.
«Не було ніякого рішення покинути Ірак», — процитувала міністра кореспондентка.
Нагадаємо, 5 січня парламент Іраку на позачерговій сесії проголосував за виведення американських військ із території країни.
В ухваленій іракськими депутатами резолюції уряд країни закликають відновити державну монополію на зброю та діяти для припинення присутності будь-яких іноземних військ в Іраку.
Крім того, в резолюції йдеться про відкликання прохання про міжнародну допомогу в боротьбі з Ісламською державою.
Йдеться про операцію «Непохитна рішучість», яка з 2014 року тривала на території Іраку та Сирії під проводом США для боротьби з ІДІЛ.
Позачергове засідання парламенту було скликано після того, як у ніч на 3 січня США нанесли авіаудар поблизу аеропорту Багдада, вбивши іранського генерала, командувача силами спецпризначення «Аль-Кудс» Касема Сулеймані та членів іракського парамілітарного угруповання «Сили народної мобілізації».
Нагадаємо:
- 29 грудня американські військові провели серію «точних оборонних ударів» по базах іракського шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла» в Іраку та Сирії. Вони заявили про причетність угруповання, яке пов'язують з Іраном, до атаки на американську військову базу в Іраку 27 грудня, внаслідок якої загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.
- 31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США, причиною став авіаудар американців по шиїтському угрупованню «Катаіб Хізбалла». Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу.
- 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей, зокрема командувач спецпідрозділу «Аль-Кудс», що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані.
- США заявили про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку та організації штурму посольства США в Багдаді. У Пентагоні додали, що мета авіаудару 2 січня — «стримування подальших наступальних планів Ірану».
- Посольство Сполучених Штатів Америки в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну після ракетного удару США по аеродрому в Багдаді.
- Сполучені Штати направлять додаткові 3000 солдатів до Близького Сходу після того, як вбивство іранського генерала Касема Сулеймані призвело до зростання напруження в регіоні. Ще раніше США оголосили про збільшення військового контингенту в регіоні на 750 осіб.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що іранського генерала Касема Сулеймані вбили, «щоб зупинити війну, а не щоб її розпочати». А президент Ірану Хасан Рухані назвав вбивство командира елітного підрозділу «Аль-Кудс» генерала Касема Сулеймані «величезною помилкою американців».
- У суботу, 4 січня, тисячі жителів Багдада вийшли на церемонію прощання з Касемом Сулеймані та іншими вбитими іракськими діячами, вигукуючи антиамериканські гасла.
- Поділитися: