США ввели санкції проти військової контррозвідки Венесуели

Сполучені Штати включили Головне управління військової контррозвідки Венесуели до санкційного списку.

Відповідна інформація опублікована на сайті Міністерства фінансів США.

Приводом для обмежувальних заходів стала загибель капітана венесуельського флоту Рафаеля Акости. За інформацією Мінфіну, його затримали за звинуваченням в організації державного перевороту і жорстоко катували.

«Політично мотивований арешт і трагічна смерть капітана Рафаеля Акости були невиправданими і неприпустимими. Мінфін вважає своїм обов'язком покласти край жорстокості колишнього режиму Мадуро, який намагається придушити інакомислення серед політичних опонентів, ні в чому не винних громадян і представників військових», — заявив глава Мінфіну Стівен Мнучін.

У кінці червня капітана військово-морського флоту Венесуели Рафаель Акоста затримали співробітники військової контррозвідки Венесуели за звинуваченням в організації держперевороту. Через вісім днів після затримання капітан Акоста помер у лікарні. Після цього 11 країн, що входять до Групи Ліми (наднаціональна організація, створена для розв'язання політичної кризи у Венесуелі), звинуватили режим Мадуро в застосуванні до нього тортур.

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.