Влада США закликала Організацію з безпеки і співробтіництва у Європі (ОБСЄ) моніторити ситуацію в Азовському морі та Керченській протоці. Нині спостерігачі працюють лише на сході України. Про це оголосив помічник державного секретаря з європейських та євразійських справ Вес Мітчелл під час зустрічі міністрів ОБСЄ в Італії.

«Якщо, як каже Росія, вона атакувала українські кораблі, що поверталися назад, біля берегу українського Криму у відповідь на «провокацію», то вона не буде проти моніторингу ОБСЄ у Керченській протоці», — сказав Мітчелл.

Він додав, що організації варто протистояти ситуації, у якій Росія може нападати на країни-члени ОБСЄ, збивати дрони моніторингової місії, відмовляти їй у доступі в Крим.

Крім того він розкритикував РФ через «сплату дрібних 4% до бюджету ОБСЄ» і після цього продовжує називатися членом ОБСЄ без заборгованості. «ОБСЄ має цьому протистояти, інакше вона втратить свою значимість у 21 столітті», — наголосив представник США.

Заступник держсекретаря США вкотре підкреслив, що Росія порушила міжнародні норми, напавши на українські кораблі у Керченській протоці 25 листопада. Він закликав Кремль звільнити 24 українських моряків та повернути Україні три захоплені кораблі ВМС.

Раніше міністр закордонних справ Німеччини висловив пропозицію розширити мандат спостережної місії ОБСЄ на Азовське море.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, зранку 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile