Так званий Верховний суд в анексованому Криму відхилив апеляційні скарги щодо запобіжного заходу (утримання під вартою) ще трьом українським морякам. Розгляд ще двох перенесли.

Відтак суд відхилив апеляції щодо трьох моряків: матроса Михайла Власюка, Богдана Головаша та офіцера ЗСУ Сергія Попова. Морякам зменшили термін утримання під вартою на один день через неправильний розрахунок суду першої інстанції.

Усі моряки брали участь у засіданні через відеозв'язок з московського СІЗО «Лефортово» разом зі своїми адвокатами.

Розляд апеляції Владислава Костишина перенесли через те, що суд не надав перекладача з російської.

«Суддя відмовив надати перекладача, але, оскільки сам не суддя не розуміє української, а в Костишина є право свідчити рідною мовою, суд відклали на завтра (21 грудня — ред.) на 10 ранку», — зазначили в спільноіт «Кримський процес».

Апеляцію по Роману Мокряку перенесли через відсутність адвоката. Рішення також переглянуть 21 грудня о 10 годині.

Відтак це сьома відхилена апеляція на запобіжний захід.

Усім українським морякам, захопленим Росією в Керченські протоці, інкримінують незаконне порушення «держкордону Росії», зроблене групою осіб за попередньою змовою або організованою групою з використанням насильства або загрозою його використання.

20 грудня суд відхилив апеляційні скарги щодо чотирьох українських моряків.

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Поділитись: