Верховний суд Криму залишив під арештом чотирьох українських моряків, водночас, зменшив їхні терміни утримання під вартою на один день. Про це повідомляє спільнота «Крымский Процесс».

19 грудня, у верховному суді Криму розглядалися апеляційні скарги на арешт 5 українських моряків: Володимира Варимеза, Андрія Оприска, Сергія Цибізова і Юрія Будзя.

Українські моряки брали участь в судовому засіданні по відеозв'язку із московського СІЗО «Лефортово».

Рішення Приймали судді: Алла Овчинникова і Андрій Палій. Захищали моряків в суді адвокати: Айдер Азаматов і Маммет Мамбетов.

На думку захисту, захоплені моряки є військовополоненими, тому до них слід застосовувати норми не Кримінального-процесуального кодексу РФ, а Женевської конвенції. Сторона захисту вказувала суду на те, що арешт українських моряків порушує Женевську конвенцію, і просила суд скасувати рішення суду першої інстанції і звільнити моряків з-під варти.

Прокурори, в свою чергу, заперечували, кажучи про те, що підсудні не є військовополоненими, «так як Україна і РФ не перебувають в стані війни».

Судді Овчинникова і Палій вирішили, що немає підстав звільняти моряків з під варти, але порахували, що суд першої інстанції неправильно порахував термін арешту. Відтак, суд скоротив 5 морякам термін утримання під вартою на один день, до 24 січня 2019 року.

Таким чином, Володимир Варимез, Андрій Оприск, Сергеяй Цибізов і Юрій Будзь будуть перебувати у СІЗО «Лефортово» щонайменше до 24 січня 2019 року.

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Поділитись: