Війна / Крим

Російський суд продовжив арешт ще 8-м українським морякам

Громадське
Війна/Крим/Російський суд продовжив арешт ще 8-м українським морякам
Зберегти
Вигляд
lead
Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою ще 7-м українським морякам та одному співробітнику СБУ. Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Зокрема, суд продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня морякам Олегу Мельничуку, Юрію Будзилу, Богдану Небилиці, Сергію Чулибі, Юрію Без'язичному. Водночас пораненим морякам Андрію Ейдеру, Андрію Артеменку та працівнику СБУ Василю Сороці продовжили термін до 26 квітня.

Адвокати моряків клопотали про передачу справ до військового суду, наголошуючи на тому, що їх підзахисні є військовополоненими. Втім суддя відхилила дане клопотання.

Натомість слідчі ФСБ просили продовжити термін тримання під вартою чоловікам наголошуючи лише на ризику переховування підозрюваних від слідства. Втім адвокати заявили, що слідчі фактично необгрунтували цей ризик.

Самі моряки повністю підтримали своїх адвокатів і не відповідати на жодні питання судді, які не стосуються їх імені та звання, посилаючись на Женевську конвенцію.

Попередньо суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про проведення засідання в закритому режимі. Адвокати заявили, що для цього не було підстав, адже в справі немає жодних секретних документів.

Раніше сьогодні у Лефортовському суді Москви обрали запобіжний захід 12 полоненим українським морякам.

Моряків судять шістьома групами по 4 людини. Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Пов`язані новини