Апеляційна інстанція Московського міського суду відхилила скарги на продовження запобіжного заходу (тримання під вартою) ще 4 українських моряків. Загалом суд відхилив усі 24 апеляції моряків, захоплених Росією в Керченській протоці.

Ідеться про апеляції на тримання під вартою Владислава Костишина, Віктора Беспальченка, Володимира Лісового, Володимира Варимеза.

Координатор адвокатів українських моряків Микола Полозов зазначив, що засідання тривало понад 8 годин у закритому режимі.

Під час засідання адвокати додали до справи копії резолюції ПАРЄ, яка вимагає від Росії негайно звільнити моряків як військовополонених та поводитися з ними відповідно до положень Женевських конвенцій.

Першим чотирьом морякам відхилили апеляції 7 лютого, другій «четвірці» — 12 лютого, третій та четвертій«четвірці» — 13 лютого, шостій «четвірці» — 20 лютого. Розгляд апеляцій п'ятої «четвірки» перенесли на 27 березня й також відхилили.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: