Міський суд Москви відхилив апеляції на продовження запобіжного заходу ще чотирьох українських моряків, захоплених у Керченській протоці, та в такий спосіб залишив їх під вартою до 24 квітня. Загалом суд відхилив уже 16 апеляцій.

Ідеться про апеляції адвокатів Михайла Власюка, В'ячеслава Зінченка, Дениса Гриценка та Андрія Драча.

Суд розглядав скарги в закритому режимі, зазначив координатор адвокатів Микола Полозов.

На засіданні захист моряків клопотав про додання до справи копій резолюції ПАРЄ, які вимагають від Росії негайно звільнити моряків як військовополонених та поводитися з ними відповідно до положень Женевських конвенцій. Суд відмовився це зробити.

Також суд не взяв до уваги ноту посольства України в Росії про надання житлових приміщень для військовополонених моряків на час попереднього слідства.

Першим чотирьом морякам відхилили апеляції 7 лютого, другій «четвірці» — 12 лютого, третій «четвірці» — 13 лютого.

Координатор адвокатів українських моряків Микола Полозов зазначив, що, попри відхилення апеляцій, це необхідний етап для звернення моряків з індивідуальними скаргами до Європейського суду з прав людини.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24-ом українським морякам.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: