Кирило Вишинський під час засідання Подільського райсуду Києва, 19 липня 2019 року. Вишинському інкримінують державну зраду і підривну інформаційну діяльність проти України
Фото:

Гонтар Володимир/УНІАН

Головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого звинувачують у державній зраді, залишили під вартою до 19 вересня. Про це повідомила кореспондентка Громадського.

Прокурори просили продовжити арешт, наголошуючи на ризиках втечі чоловіка. Сторона обвинувачення в суді нагадала про російське громадянство Вишинського і відмову від українського і те, що він був штатним працівником російського ЗМІ.

«Кирило Вишинський також є штатним працівником російського медіаресурсу «Россия Сегодня», який в Україні є забороненим. Фінансування його роботи здійснювалося саме через даний ресурс», — зазначив прокурор.

Адвокати ж зазначили, що Вишинський не збирається тікати з країни, має столичну прописку і сам «зацікавлений у встановленні істини».

Сам Вишинський сказав, що позиція прокурорів необґрунтована, а він має бути не обміняний, а звільнений через невинуватість.

На питання журналістів про ймовірне продовження журналістської діяльності у разі звільнення, Вишинський сказав, що хотів би продовжити: «Звісно, я хочу продовжити роботу в професії, якою я займався».

За даними слідства Вишинський щомісяця отримував 53 тисячі євро «для проведення підривної інформаційної діяльності». Гроші з Росії переводили не напряму Вишинському, а до Сербії, потім до України.

Нагадаємо:

Поділитись: