Шевченківський районний суд Києва відмовив у клопотанні слідчому СБУ про арешт двох жорстких дисків з комп’ютера, які вилучили у квартирі депутатки Надії Савченко під час обшуків 10 квітня.

Шевченківський районний суд Києва відмовив у клопотанні слідчому СБУ про арешт двох жорстких дисків з комп’ютера, які вилучили у квартирі депутатки Надії Савченко під час обшуків 10 квітня.

Про це із зали суду передає кореспондентка Громадського.

Слідчий СБУ вимагав арештувати ці два жорстких диски, натомість адвокат і Віра Савченко наполягали на поверненні власного майна.

За словами сестри депутатки Віри Савченко, комп’ютер та два жорстких диски належать саме їй, а не Надії. Крім того Віра Савченко стверджує, що на дисках містяться її особисті та робочі фото.

«Коли проводились в нашій квартирі обшуки я на прохання слідчих включала комп’ютер і показувала їм усе, що вони хотіли подивитись. Жодних перешкод я не чинила», — сказала Віра Савченко в суді.

Квартира, у якій СБУ проводила обшуки, належить двом сестрам Савченко та їхній матері у рівних трьох долях.

Слідчий СБУ Микола Побережняк, який вимагав арешту майна, має 5 днів для подання апеляції на рішення судді Олега Лінника.

На попередньому засіданні суд відмовив СБУ в арешті майна з офісу партії Надії Савченко.

Удень 10 квітня правоохоронці прийшли з обшуками в офіс партії Надії Савченко, яку підозрюють у підготовці терактів та плануванні повалення держаної влади.

Того ж дня слідчі СБУ прийшли з обшуками до квартири депутатки Надії Савченко. 

22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодувала вже шостий день. 

29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

 

Поділитись: