«Темними конячками» на посаду голови Православної церкви в Україні можуть бути кандидати від Константинополя — РІС
«Темними конячками» на посаду голови об'єднаної Православної церкви в Україні можуть бути кандидати від Вселенського патріархату. Таку думку висловив директор Релігійно—інформаційної служби України Тарас Антошевський в ефірі програми Громадського «Нині вже».
На запитання журналіста щодо ймовірних неочікуваних кандидатів (у запитанні журналіста — «темних конячок») на посаду голови майбутньої об'єднаної Православної церкви Антошевський зазначив, що ними можуть стати кандидати від Константинополя.
«Я думаю, що «темні конячки» — це будуть ті кандидатури, які будуть запропоновані, можливо, з боку Константинопольського патріархату. Це дослівно «темні конячки», — сказав Антошевський.
Журналіст Громадського зазначив, що поки що говорять про дві кадидатури на посаду голови Православної церкви в Україні — предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та митрополита Вінницького та Барського УПЦ МП Симеона.
Антошевський нагадав, що Симеон у 2014 році був третім кандидатом на предстоятельсьство УПЦ МП, проте тоді головою церкви став Онуфрій.
Нагадаємо, об’єднавчий архієрейський собор в Україні, на якому мають обрати голову єдиної помісної української православної церкви, попередньо запланований на початок грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часомвідбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: