«Темними конячками» на посаду голови об'єднаної Православної церкви в Україні можуть бути кандидати від Вселенського патріархату. Таку думку висловив директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський в ефірі програми Громадського «Нині вже».

На запитання журналіста щодо ймовірних неочікуваних кандидатів (у запитанні журналіста — «темних конячок») на посаду голови майбутньої об'єднаної Православної церкви Антошевський зазначив, що ними можуть стати кандидати від Константинополя.

«Я думаю, що «темні конячки» — це будуть ті кандидатури, які будуть запропоновані, можливо, з боку Константинопольського патріархату. Це дослівно «темні конячки», — сказав Антошевський.

Журналіст Громадського зазначив, що поки що говорять про дві кадидатури на посаду голови Православної церкви в Україні — предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та митрополита Вінницького та Барського УПЦ МП Симеона.

Антошевський нагадав, що Симеон у 2014 році був третім кандидатом на предстоятельсьство УПЦ МП, проте тоді головою церкви став Онуфрій.

Нагадаємо, об’єднавчий архієрейський собор в Україні, на якому мають обрати голову єдиної помісної української православної церкви, попередньо запланований на початок грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: