Президент України Петро Порошенко заявив, що запрошував ієрархів Української православної церкви Московського патріархату до «Українського дому», але «велика частина з них шукала пояснення, щоби не прийти».

Про це повідомила прес-служба Адміністрації президента України.

«Послідовно відстоюючи єдність України, прагнучі єдності Української Церкви, ще кілька тижнів тому Президент України ініціював зустріч з усіма архієреями УПЦ (МП), запросивши їх до «Українського дому. Але той, хто не хоче результату, шукає причин для відмови. Так і велика частина архієреїв УПЦ (МП) почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч: мовляв, місце не підходить», — йдеться у заяві.

Порошенко наголосив, що створенню єдиної Української церкви не завадить «ані мова ультиматумів, ані проведення Синоду (УПЦ МП — ред.) за сценарієм, вірогідно, надісланим із Москви».

«Президент запросив владик УПЦ (МП) до діалогу, щоб вони із перших уст почули інформацію про його перемовини із Вселенським Патріархом, про угоду між Україною та Константинопольським Патріархатом і про готовність Вселенського Престолу сприяти проведенню об’єднавчого Собору. Президент України готовий до діалогу. Двері «Українського дому» залишаються відкритими», — наголошується в заяві.

Нагадаємо, 13 листопада мала вдібутися зустріч Порошенка з ієрархами УПЦ Московського патріархату, але у підсумку її не відбулось. В УПЦ МП заявили, що запрошували президента в Києво-Печерську Лавру, але він відмовився приїхати.

Також Собор УПЦ МП вирішив не брати участі у створенні єдиної Української помісної церкви, бо вважає надання томосу «штучним» і нав’язаним ззовні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: