Президент США Дональд Трамп заявив, що його особистий адвокат Рудольф Джуліані привіз «багато хорошої інформації», яку зможе використовувати на свідчення у Конгресі.

Про це заявив американський лідер, відповідаючи на запитання про нещодавній візит Джуліані в Україну, передає пресслужба Білого дому.

«Він планує зробити доповідь, я думаю, для генерального прокурора і Конгресу. Він каже, що має багато хорошої інформації. Я ще не говорив з ним про цю інформацію», — заявив Трамп.

За словами Трампа, його адвокат не розповів йому, що саме йому вдалося розшукати.

Раніш стало відомо, що 4 грудня Джуліані зустрівся в Будапешті з колишнім генеральним прокурором Юрієм Луценком, а ввечері 4 грудня прилетів до Києва. В Україні він зустрівся з іще одним колишнім генпрокурором Віктором Шокіним, прокурором Костянтином Куликом та кількома іншими чиновниками. Ймовірно, метою візиту Джуліані в Угорщину і Україну був збір інформації, яка могла б підірвати процедуру імпічменту в Палаті представників Конгресу США, пишуть американські ЗМІ.

Водночас New York Times повідомив, що Джуліані приїхав до Києва для підготовки документальних програм для телеканалу One America News (OAN), який має консервативне спрямування. Темою програм є просування версії Джуліані щодо справи про імпічмент Трампа — що дії президента США, якого звинувачують у зловживанні повноваженнями й перешкоджанні розслідуванню конгресменів, є цілком законними, а Україна насправді втручалася в американські вибори 2016 року на користь демократів.

Юрій Луценко і Віктор Шокін були одними з головних джерел інформації Джуліані по «українському кейсу». Зокрема, саме вони допомогли адвокату Трампа вибудувати наратив про колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена, який начебто тис на владу України з вимогою відставки Шокіна у 2015 році, аби Генпрокуратура України не розслідувала компанію Burisma, в наглядовій раді якої тоді працював його син Гантер.

Самого Рудольфа Джуліані свідки у справі імпічменту Трампа називали головним у так званому неформальному каналі американської зовнішньої політики щодо України. За словами посла США в ЄС Гордона Сондланда, особистий адвокат Трампа був виразником волі президента США.

«Ми всі розуміли: якби ми відмовилися працювати з Джуліані, то втратили б дуже важливу нагоду зміцнити американсько-українські відносини. Тож ми виконували накази президента», — сказав Сондланд під час публічних слухань у Конгресі.

«Намагання змусити Зеленського публічно зобов’язатися розслідувати справу Burisma та начебто втручання у президентські вибори 2016 року в США свідчило про те, як офіційна зовнішня політика Штатів підточувалася неофіційними діями під проводом Джуліані», — засвідчив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Оприлюднений 3 грудня звіт Комітету з питань розвідки Палати представників у справі імпічменту президента США вказує на обширні контакти Джуліані з високопосадовцями Білого дому і Державного департаменту.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile