Президент США Дональд Трамп стверджує, що ніколи не казав своєму колишньому раднику з національної безпеки Джону Болтону про зв'язок затримки військової допомоги для України із розслідуванням стосовно сина Джо Байдена.

Президент США вважає, що Болтон зробив таку заяву тільки для того, аби продати свою книгу.

«Я ніколи не казав Джону Болтону, що допомога Україні була пов’язана з розслідуванням діяльності демократів, зокрема з Байденом. Насправді він ніколи не скаржився на це під час свого публічного звільнення. Якщо про це сказав Джон Болтон, то це тільки для того, щоб продати книгу», — написав Трамп у Twitter.

Він вкотре наголосив, що українська сторона сама казала, що тиску з його боку не було.

«З урахуванням сказаного, стенограми моїх дзвінків з президентом Зеленським — це все необхідне підтвердження, на додаток до того, що президент Зеленський та міністр закордонних справ України заявили, що тиску та проблем немає», — зазначив Трамп. 

Він також наполягає, що надав військову допомогу Україні «без будь-яких умов та розслідувань і набагато раніше, ніж очікувалося». 

«Я також дозволив Україні придбати протитанкові ракети Javelin. Моя адміністрація зробила набагато більше, ніж попередня Адміністрація», — додав американський лідер.

Раніше видання The New York Times опублікувало уривок з книги Болтона, який він розповсюдив серед своїх соратників. За даними видання, у книзі йдеться про те, що Трамп казав Болтону, що замороження військової допомоги Україні в липні 2019 року було пов’язане з тим, що Україна не оголосила про розслідування проти Гантера Байдена, сина одного з конкурентів Трампа на президентських виборах 2020 року — Джо Байдена.

Нагадаємо:

  • 21 січня у Сенаті США — верхній палаті американського конгресу — почали розглядати питання про усунення Дональда Трампа з посади. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
  • 18 грудня 2019 року нижня палата американського парламенту — Палата представників — оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу. за двома статтями: зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Усе це стало наслідком розслідування, яке розгорнулося через скаргу інформатора з Білого дому на телефонну розмову Дональда Трампа і Володимира Зеленського. У скарзі, яку інформатор подав у Конгрес у вересні 2019-го, він стверджував, що президент США під час розмови з Зеленським у липні 2019-го вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син демократа Джо Байдена, який є конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах США.
  • Після отримання скарги Конгрес США почав розслідування, у межах якого конгресмени намагалися встановити, чи справді Трамп та його адвокат Рудольф Джуліані тиснув на українську владу і чи пов'язана з цим затримка Трампом військової допомоги Україні.
  • У стенограмі липневої розмови Трампа і Зеленського, яку у вересні 2019-го оприлюднив Білий дім, вказано, що Трамп просив Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України. Зеленський теж стверджує, що не зробив нічого протизаконного.
Поділитись: