У Міністерстві юстиції розмірковують, що можна зробити з Окружним адміністративних судом Києва, щоб повернути йому довіру. Вважають, що ліквідація мало чим допоможе.

Про це міністр юстиції Денис Малюська розповів в інтерв'ю «Радіо Свобода».

На думку міністра, лише ліквідація суду може призвести до негативних наслідків, якщо вона не буде продумана. Наприклад, якщо просто ліквідувати ОАСК, залишиться безліч спорів, які має хтось розглянути, але невідомо хто.

«Інша справа — якщо буде ухвалене рішення передати юрисдикцію частини спорів, які вирішує ОАСК, іншому суду. Або навіть ледь не всі. Або об’єднати ОАСК з іншим судом. Такого роду сценарії менше завдадуть шкоди, ніж проста ліквідація», — сказав Малюська.

Він додав, що в ситуації з Окружним адмінсудом мало хто сумнівається у професійності суддів, але є сумніви у доброчесності та етичних стандартах.

Малюська також прокоментував петицію до президента з вимогою ліквідувати суд. Він заявляє, що її необхідно сприймати як політичне звернення — «зробіть врешті-решт щось з ОАСК».

«Треба зробити щось з ОАСК, з тим, щоб він перестав генерувати ці сумнівні судові рішення, щоб йому знову можна було довіряти. Як це зробити? Реорганізація, злиття чи передача повноважень іншому суду, чи передача разом з ліквідацією? Там потрібно зробити кілька кроків, але це вже вирішувати за консультаціями», — пояснив міністр.

Він запевнив, що реорганізація суду відбудеться, але в які терміни — не уточнив.

Що за петиція про ОАСК?

Петицію про ліквідацію ОАСК ініціював 30 липня журналіст, ведучий програми «Мокрик По Живому» на hromadske Данило Мокрик. У ній він обґрунтував своє звернення «повною втратою авторитету» судом, зокрема, через опубліковані Національним антикорупційним бюро України в липні 2019 року та в липні 2020 року записи розмов його керівництва.

Днями петиція набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. Після цього Зеленський доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя. Міністр юстиції Малюська запевнив, що законодавство зобов'язує консультуватися з ВРП перед тим, як вирішити ліквідувати суд.

А що не так з ОАСК?

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнавав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Серед останніх неоднозначних рішень ОАСК — розпорядження протягом місяця звільнити Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро відповідно до рішення Конституційного суду. Міністерство юстиції зобов'язали прибрати Ситника з єдиного державного реєстру, але там відмовилися це зробити. У НАБУ рішення назвали втручанням у роботу та пообіцяли його оскаржити.

Поділитись: