Державний секретар США Майк Помпео публічно зобов’язався перевірити, чи не здійснювалося незаконне стеження за колишньою послинею США в Україні Марі Йованович — через майже три дні після того, як було оприлюднено відповідні докази.

Про це Помпео заявив у п’ятницю, 17 січня, в інтерв’ю радіоведучому Тоні Катцу, передає CNN.

«Ми зробимо все необхідне, аби оцінити, чи не відбулося там чогось… Підозрюю, що більшість із того, про що повідомляли ЗМІ, виявиться неправдою, але наш обов’язок, мій обов’язок як держсекретаря полягає в тому, аби забезпечити оцінку й розслідування. Коли б не з’явилося твердження, що якомусь із наших працівників щось загрожувало, ми, вочевидь, так і зробимо», — цитує Помпео CNN.

Свідчення можливого незаконного стеження за послинею Йованович були оприлюднені Комітетом із питань розвідки Палати представників США у вівторок, 14 січня. Їх передав конгресменам Лев Парнас — американський бізнесмен українського походження, якого пов’язують із особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані і який був одним із головних учасників так званої «неформальної» політики США щодо України.

В інтерв’ю іншому радіоведучому, Г’ю Гевіту, держсекретар США заявив, що не пригадує знайомства з Парнасом. «Поки не оприлюднили цю новину, я, наскільки пам’ятаю, ніколи не чув про це взагалі… Я ніколи не бачився з цим чоловіком, Львом Парнасом, якщо мене не підводить пам’ять. Я ніколи не зустрічав його й ніколи не спілкувався з ним», — сказав Помпео.

Нагадаємо:

  • Нацполіція України розпочала кримінальні провадження через можливе незаконне стеження на території України за колишньою послинею США в Україні Марі Йованович.
  • Приводом стали нещодавно оприлюднені Комітетом із розвідки Палати представників США нові свідчення у справі імпічменту Трампа — а саме текстові повідомлення між бізнесменом Левом Парнасом та кандидатом від Республіканської партії Конгресу Робертом Гайдом.
  • З повідомлень випливає, що Гайд організував цілодобове стеження (можливо, і за телефоном і комп'ютером також) за експослинею США в Україні Марі Йованович, коли вона ще перебувала в Києві. Він неодноразово називав її непристойними словами.
  • Пізніше стало відомо, що Міністерство внутрішніх справ планує створити разом зі Службою дипломатичної безпеки при посольстві США в Україні спільну групу для розслідування можливого стеження за колишньою послинею Сполучених Штатів Марі Йованович.

Нагадаємо, 16 січня в інтерв’ю телеканалам CNN та MSNBC американський бізнесмен українського походження Лев Парнас, якого пов’язують з особистим адвокатом президента США Рудольфом Джуліані, розповів про:

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив в інтерв'ю CNN, що ніколи не спілкувався з Парнасом і не вірить його словам.

Президент США Дональд Трамп також заперечив своє знайомство з Львом Парнасом — американським бізнесменом українського походження, якого пов’язують з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані і який начебто сприяв «тіньовій» політиці США щодо України.

Поділитись: