ENRU

Тристоронні переговори про транзит газу пройдуть на початку липня — Єврокомісія

Тристоронні переговори за участю України, Росії та Єврокомісії про майбутнє транзиту російського газу до Європи пройдуть на початку липня 2018 року.

Про це повідомив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, передає Reuters.

«У нас є 100% консенсус, що транзит газу через Україну буде продовжено і після 2019 року», — заявив єврокомісар.

Нагадаємо, що чинний договір про транзит газу до Європи, укладений між Газпромом та Нафтогазом, діє до 2019 року.

В ЄС занепокоєні, що будівництво Газпромом нових газопроводів в обхід України, зменшить обсяги транзиту газу, від якого залежна українська економіка. Зокрема, мова йде про «Північний потік», «Північний потік-2» та «Турецький потік».

«Я сподіваюсь, що ми можемо почати працювати над вирішенням цього складного питання. Якщо ми вирішимо це політично важливе питання, тоді це допоможе нам у вирішенні інших важливих проблем не лише Європи, але й Росії», — повідомив Шефчович.

Раніше в Нафтогазі прогнозували, що тристоронні переговори про транзит газу відбудуться у червні 2018 року.

25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, щ Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».