УКРАЇНА

Тристоронні переговори про транзит газу пройдуть на початку липня — Єврокомісія

15 червня, 2018 11:36
УКРАЇНА/Тристоронні переговори про транзит газу пройдуть на початку липня — Єврокомісія
Зберегти
Вигляд
Тристоронні переговори за участю України, Росії та Єврокомісії про майбутнє транзиту російського газу до Європи пройдуть на початку липня 2018 року.

Тристоронні переговори за участю України, Росії та Єврокомісії про майбутнє транзиту російського газу до Європи пройдуть на початку липня 2018 року.

Про це повідомив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, передає Reuters.

«У нас є 100% консенсус, що транзит газу через Україну буде продовжено і після 2019 року», — заявив єврокомісар.

Нагадаємо, що чинний договір про транзит газу до Європи, укладений між Газпромом та Нафтогазом, діє до 2019 року.

В ЄС занепокоєні, що будівництво Газпромом нових газопроводів в обхід України, зменшить обсяги транзиту газу, від якого залежна українська економіка. Зокрема, мова йде про «Північний потік», «Північний потік-2» та «Турецький потік».

«Я сподіваюсь, що ми можемо почати працювати над вирішенням цього складного питання. Якщо ми вирішимо це політично важливе питання, тоді це допоможе нам у вирішенні інших важливих проблем не лише Європи, але й Росії», — повідомив Шефчович.

Раніше в Нафтогазі прогнозували, що тристоронні переговори про транзит газу відбудуться у червні 2018 року.

25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, щ Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини