Україна взяла на себе зобов’язання зрівняти ціни на газ для населення та для промислових підприємств ще під час переговорів з Міжнародним валютним фондом у 2008 році та отримала під це зобов’язання близько 10 мільярдів доларів.

Україна взяла на себе зобов’язання зрівняти ціни на газ для населення та для промислових підприємств ще під час переговорів з Міжнародним валютним фондом у 2008 році та отримала під це зобов’язання близько 10 мільярдів доларів.

Про це повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає прес-служба міністерства.

«Якщо говорити про ціну на газ, то цей маяк тягнеться з 2008 року,  саме тоді вперше в меморандумі з МВФ було прописано зобов'язання українського уряду вирівняти внутрішні ціни на газ із цінами імпортованого газу. Під ці плани були отримані великі кошти, усього — десять мільярдів доларів, але цей маяк тоді виконаний не був», — повідомив Рева.

Він додав, що протягом всієї історії співпраці України з МВФ, уряд не виконував взяті на себе зобов'язання, в той час як у фонді про них не забували.

«Уся наша історія співробітництва з МВФ є історією невиконаних обіцянок. На сьогодні існує приблизно п'ятнадцять таких невиконаних зобов'язань, які називають «маяками», і місія МВФ виносить на порядок денний ті з них, які вважає важливими на існуючому етапі для досягнення макрофінансової стабільності», — зазначив міністр.

Рева додав, що наразі уряд продовжує переговори з представниками місії МВФ та намагається досягнути компромісу щодо підвищення цін на газ для населення, щоб таке зростання тарифів було невідчутним для споживачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Старт політичного сезону: майбутні вибори та кредит МВФ

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

28 серпня у Національному банку повідомили, що очікують на зарахування МВФ траншу у розмірі майже 2 мільярди доларів до кінця осені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Поділитись: