У Мінську вранці 6 серпня затримали Марію Мороз — очільницю штабу кандидатки в президенти Світлани Тіхановської. Про це TUT.BY повідомили в об’єднаному штабі кандидатки.

«Була затримана людьми, які представилися співробітниками МВС, близько 11-ої ранку сьогодні при виході з литовського посольства після подання документів на візу», — заявили в штабі. Причини затримання й місцеперебування Мороз наразі невідомі.

Пізніше Марію Мороз відпустили. За її словами, влада Білорусі таким чином провела «роз'яснювальну бесіду». А МВС Білорусі повідомило, що не затримувало керівницю штабу Тіхановської.

На вечір 6 серпня Тіхановська планувала провести мітинг у Мінську в парку Дружби народів. Уранці її команда спробувала встановити там сцену, але співробітники дорожньої автоінспекції перекрили в'їзд до парку й повідомили, що проведення мітингу в цьому місці заборонене.

Що відбувається з виборами в Білорусі?

Вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Утім Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Хто така Світлана Тіхановська?

Світлана Тихановська є дружиною ютуб-блогера Сергія Тихановського, автора і ведучого популярного блогу «Країна для життя» з 238 тисячами передплатників (до його затримання було 80 тисяч) і 30 млн переглядів (що дуже багато для 10-мільйонної Білорусі).

Його іноді порівнюють з російським блогером Олексієм Навальним за різкість висловлювань. Символом його кампанії став капець і вусатий тарган, якого цим капцем треба прогнати. Йти в президенти планував він. Задовго до початку виборчої кампанії Тихановський їздив країною і спілкувався з людьми в прямому ефірі.

Під час однієї з таких поїздок його затримали й посадили на добу. ЦВК відмовилася приймати заяву про реєстрацію ініціативної групи, і тоді її від свого імені подала дружина блогера Світлана Тихановська. До складу групи увійшли 252 людини. Вони заявляють, що зібрали необхідні 100 тисяч підписів.

Поділитись: