Світ

У день отруєння Скрипаля чиновнику в РФ написали «Посилка доставлена» —Sunday Express

9 квітня, 2018 21:26
Світ/У день отруєння Скрипаля чиновнику в РФ написали «Посилка доставлена» —Sunday Express
Зберегти
Вигляд
У день отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля одному з чиновників в Москві відправили електронне повідомлення з текстом «посилка була доставлена».

У день отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля одному з чиновників в Москві відправили електронне повідомлення з текстом «посилка була доставлена».

Про це повідомляє газета Sunday Express з посиланням на власні джерела.

Повідомлення, в якому також йшлося про двох людей, які «успішно пішли», перехопили аналітики британських сил на Кіпрі. Відправляли ці меседжі з сирійського Дамаска. Відправник та одержувач повідомлення не відомі.

Один з фахівців британських військово-повітряних сил також згадав і про інше повідомлення, яке перехопили за день до отруєння Скрипаля. Його зміст не розкрили, однак зазначили, що воно теж стосується справи екс-розвідника.

Джерела газети зазначають, що ці дані є ключовими доказами британської розвідки проти Росії у справі отруєння Сергія та Юлії Скрипаль.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

28 березня поліція Британії повідомила, що екс-розвідника Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в його будинку.

29 березня донька Скрипаля прийшла до тями. 5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері.

6 квітня екс-розвідник РФ Скрипаль вийшов з критичного стану.

За даними ЗМІ екс-розвіднику РФ Сергію Скрипалю та його доньці Юлі запропонують змінити імена та жити у США для захисту їх від подальших спроб вбивства.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини