Понад 200 харків'ян зібралися на мітинг, щоб застерегти президента Володимира Зеленського від перетину «червоні лінії» під час перемовин у «нормандському форматі» 9 грудня у Парижі.

Як повідомляє кореспондентка hromadske, «червоними лініями» мітингувальники називають проведення виборів на Донбасі до повного відведення військ, поступки у перемовинах з Росією щодо газу, визнання територій окупованого Донбасу та Криму російськими.

Учасники акції тримають прапори України та прапори Української повстанської армії. До мітингу долучилися представники політичних партій «Свобода« та «Європейська солідарність». 

На площі Свободи звели сцену «Штаб спротиву капітуляції», поруч розмістили декілька шин — поки вони мають виключно символічне значення. За словами організаторів мітингу, на випадок капітуляції під час зустрічі «нормандської четвірки», протестувальники готові перейти до активної фази спротиву.

«Ми вийшли для того, щоб попередити владу, а по-друге, щоб у нашого президента була можливість сказати «ні» у Парижі», — розповіла учасниця акції Аліна Котлярова.

Нагадаємо, на Майдані Незалежності люди збиралися на Всеукраїнське віче «Червоні лінії для Зеленського». Подія присвячена поїздці президента Володимира Зеленського до Парижа для участі у «нормандській зустрічі».

Також представники української діаспори вийшла на мітинг в Парижі напередодні зустрічі у «нормандському форматі» лідерів України, Франції, Німеччини та Росії.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів. Президент Володимир Зеленський підтвердив, що планує зустрітися окремо з президентом Росії Володимиром Путіним та іншими учасниками «нормандської четвірки».

Авторка: Юлія Давидова
Поділитись: