УКРАЇНА

У Газпромі заявили, що суд зняв арешт з активів компанії в Англії та Уельсі

14 вересня, 2018 00:08
УКРАЇНА/У Газпромі заявили, що суд зняв арешт з активів компанії в Англії та Уельсі
Зберегти
Вигляд
Російська енергетична компанія Газпром заявила, що суд в Англії скасував рішення про арешт активів компанії в Англії та Уельсі, який був накладений в межах суперечки з Нафтогазом.

Російська енергетична компанія Газпром заявила, що суд в Англії скасував рішення про арешт активів компанії в Англії та Уельсі, який був накладений в межах суперечки з Нафтогазом.

Про це повідомляє прес-служба Газпрому у Twitter.

«Сьогодні (13 вересня — ред.) англійський суд скасував наказ від 18 червня 2018 року щодо арешту активів Газпрому на території Англії та Уельсу. Умовою скасування наказу стала згода Газпрому прийняти зобов’язання не відчужувати акції Nord Stream AG (компанія-оператор газопроводу «Північний потік» — ред.) до завершення слухань в англійському суді у справі щодо визнання та виконання рішення Стокгольмського арбітражу (щодо суперечки з Нафтогазом — ред.)», — йдеться у повідомленні.

Також Газпром підтвердив, що 13 вересня у Швеції апеляційний суд скасував тимчасове призупинення рішення Стокгольмського арбітражу, якого раніше домігся Газпром.

«Газпром має намір домагатися перегляду цього рішення», — наголосили в компанії.

Нагадаємо, суд у Швеції поновив рішення про примусове стягнення з Газпрому 2,6 мільярди доларів на користь Нафтогазу.

Зазначимо, що станом на 13 вересня на заборгованість Газпрому перед Нафтогазом нараховані відсотки у сумі 104 мільйони доларів.

Раніше у Нафтогазі заявили, що не укладатимуть мирову угоду з Газпромом щодо Стокгольмського арбітражу.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

У Нафтогазі заявили, що Газпром не збирається проводити переговори про укладання договору на транзит газу після 2019 року до того, як отримає рішення шведського апеляційного суду у справі виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

 

Пов`язані новини