Світ

У Греції сталися масові сутички з поліцією через угоду про зміну назви Македонії

9 вересня, 2018 13:27
Світ/У Греції сталися масові сутички з поліцією через угоду про зміну назви Македонії
Зберегти
Вигляд
Поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів в грецькому місті Салоніки, які виступили проти угоди про перейменування сусідньої країни в Республіку Північна Македонія

Поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів в грецькому місті Салоніки, які виступили проти угоди про перейменування сусідньої країни в Республіку Північна Македонія.

Про це повідомляє BBC.

Сутички сталися між поліцією та протестувальниками незадовго до публічної доповіді прем’єр-міністра Греції Алексіса Ципраса.

Невдоволені греки впевнені, що назва «Македонія» має належати лише північній частині Греції.

Грецькі ЗМІ показали кадри, на яких поліція женеться за натовпом демонстрантів з грецькими прапорами на вулицях міста Салоніки.

Наприкінці вересня в Македонії пройде референдум з приводу перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни. Пізніше македонський прем'єр Зоран Заєв оголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.

Проте президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

Також Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія. 

В угоді прописані пункти щодо збереження прикметника «македонський» стосовно громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

Нагадаємо, переговори щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Наприкінці червня 2018 генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Македонію запросять до НАТО після вирішення суперечки з Грецією.

Згодом Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни. 

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала македонців підтримати зміну назви країни, аби відкрити шлях до ЄС і НАТО.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини