Одна з найбільших фармацевтичних компаній Китаю Zhejiang Hisun Pharmaceutical повідомила, що влада дозволила розпочати продаж противірусного засобу Favipiravir — потенційних ліків проти коронавірусу Covid-19.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на китайську компанію.

Зазначається, що після того, як препарат з'явиться у продажу, компанія повинна буде продовжити його клінічні випробування.

У Міністерстві науки і техніки Китаю заявили, що у клінічних випробуваннях Favipiravir брали участь 70 людей, а ліки мають «очевидну ефективність».

Перед цим науковці у Китаї заявили, що почали тестувати вакцини проти вірусу Covid-19 на тваринах.

Директор біологічного центру комітету з охорони здоров'я Китаю Чжан Сіньмінь розповів, що науковці створили комп'ютерну модель, яка допомогла відібрати з 70 тисяч препаратів 100 для їхнього подальшого вивчення.

За останніми даними, кількість людей, інфікованих китайським коронавірусом, зросла до 69 256, більшість випадків зафіксували на материковому Китаї. Через вірус вже померли 1669 людей.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, через зараження китайським коронавірусом 1115 людей померли, проте 4846 інфікованих одужали. Загальна кількість інфікованих зросла до 45 183.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: