Війна / Крим

У Кремлі підтвердили спробу Порошенка подзвонити Путіну і пояснили, чому не відповіли

ТАСС
Війна/Крим/У Кремлі підтвердили спробу Порошенка подзвонити Путіну і пояснили, чому не відповіли
Зберегти
Вигляд
У Кремлі підтвердили, що запит з боку Адміністрації президента України на проведення телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним був, однак розмова не відбулась. Про це повідомив журналістам помічник російського президента Юрій Ушаков.

«Можу вам сказати, що запит був, але розмова не відбулася», — сказав представник Кремля, уточнивши при цьому, що запит був здійснений українською стороною.

Ушаков пояснив, що при підготовці такого роду контактів оцінюється цілий ряд факторів, зокрема, сумісність графіків для такої розмови, а також робиться аналіз цілей, які та чи інша сторона ставить перед такою розмовою.

«З огляду на це запит був, а розмови не було», — додав Ушаков.

Нагадаємо, 27 листопапада в інтерв’ю українським телеканалам президент Петро Порошенко повідомив, що після захоплення українських кораблів Росією намагався напряму зв’язатися з президентом Росії Путіним, але той не відповів.

Коментуючи конфлікт в Керченській протоці, Путін назвав це «провокацією української влади, пов’язаною з наближенням президентських виборів в Україні».

Нагадаємо, Верховна Рада запровадила воєнний стан у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан почав діяти 26 листопада і триватиме до 14:00 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Пов`язані новини