Світ

У Кремлі відреагували на санкції ЄС проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля

Интерфакс
Світ/У Кремлі відреагували на санкції ЄС проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля
Зберегти
Вигляд
У Кремлі розкритикували санкції проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля, які 21 січня погодили міністри закордонних справ Євросоюзу.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що доказів причетності росіян до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля нібито немає. Тому реакція Кремля на ці санкції «негативна».

«Вони підозрюються, але підозрюються безпідставно. Жодних доказів досі не пролунало. Тому ставимося до цього негативно», — заявив Пєсков.

21 січня 2019-го глави Міністерств закордонних справ країн Євросоюзу погодили нові санкції за застосування хімічної зброї. Санкції стосуються, зокрема, двох підозрюваних в отруєнні екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля. У санкційному списку загалом четверо громадян Росії та п’ятеро громадян Сирії.

Раніше США запровадили санкції проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля агентів ГРУ.

Нагадаємо, що в березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. Як з'ясували міжнародні слідчі та британська лабораторія, їх отруїли нервово-паралітичною речовиною«Новічок».

Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля. Лондон звинуватив в отруєнні агентів ГРУ Руслана Боширова та Олександра Петрова. Однак журналісти-розслідувачі з'ясували, що їхні справжні імена Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. Також Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна

Пов`язані новини