Прокуратура Молдови скасувала ордер на арешт лідера проросійської «Нашої партії» Ренато Усатого. Відтак правоохоронці, які затримали його 16 червня на митниці при поверненні в Молдову, були змушені його відпустити.

Про це повідомляє Newsmaker.

Водночас Усатого зобов’язали з’явитися в прокуратуру на першу вимогу.

Лідер «Нашої партії» заявив, його політсила підтримала нову правлячу коаліцію й уряд, і тепер він готовий допомагати їм працювати. Тепер Усатий планує відвідати всі районні організації своєї партії, щоб «навести там лад».

Зі свого боку прем’єр-міністерка Мая Санду заявила, що у неї виникли питання до прокурорів, які скасували ордер на арешт Усатого.

Вона зазначила, що необхідно з’ясувати, яке з рішень прокурорів є незаконним — минуле (про арешт Усатого) чи нинішнє (про його скасування.

Раніше повідомлялося, що в Молдові правоохоронці затримали Усатого на митниці при спробі в’їзду до країни.

У прокуратурі Молдови повідомили, що Усатого підозрюють в організації злочинного угруповання, члени якого скоїли замах на вбивство і привласнення чужого майна.

Усатий виїхав у Москву в серпні 2016 року після того, як проти нього порушили кримінальні справи й намагалися оголосити в міжнародний розшук. У лютому 2018 року він подав у відставку з поста мера міста Бєльці — другого за кількістю населення міста Молдови.

У кінці 2018 року він виїхав з Росії, заявивши, що президент Молдови Ігор Додон намагається організувати його переслідування і в Росії. Усатий кілька місяців жив у Німеччині, після чого поїхав, імовірно, в Румунію. Після зміни влади в Молдові він заявив, що негайно повертається на батьківщину.

Нагадаємо:

Поділитись: