У Національному музеї Революції Гідності назвали знесення паркану представниками «С14» на алеї Героїв Небесної Сотні погромом.

Як сказано у заяві музею, огорожа «є обов’язковим елементом на будівельному майданчику, окрім того вона убезпечувала демонтовану бруківку від розкрадання».

«Дивно, що аргументи «проти» з’явилися за понад рік після оприлюднення результатів конкурсу (проект  Меморіалу — ред.). Наша позиція: ми ніколи не ігнорували потреби слідства, якщо нас повідомляли про них. Ми ніколи не уникаємо спілкування», — йдеться у заяві.

У Нацмузеї закликали «борців за справедливість» аналізувати, чи не перекручена чергова «сенсація»

"Поява Музею, спорудження меморіалу, наша діяльність зі збереження пам’яті та популяризації цінностей Майдану — реалізація запиту суспільства на таку установу і діяльність. Протиставляння Меморіалу слідству хибне і спекулятивне, і комусь дуже вигідне», — сказано у зверненні.

.«Які б не були мотиви кожної зі сторін, ми не можемо дозволити дискредитувати пам’ять про Героїв Небесної Сотні та образ Майдану.  Компроміс, якого ми хочемо досягнути, є компромісом не між Музеєм і протестувальниками, а між двома суспільними запитами. Відмова від появи Меморіалу на алеї чи силовий метод 18 травня не може бути цим компромісним рішенням», — підкреслили у Нацмузеї.  

18 травня кілька десятків представники праворадикальної організації «С14» зруйнували паркан на вулиці Інститутській, яким було огороджено частину ділянки будівництва комплексу Героїв Небесної Сотні.

Нагадаємо:

  • 13 травня на Інститутській почали знімати бруківку для будівництва меморіалу Героям Небесної сотні. Це унеможливлює завершення проведення слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на Інститутській під час Революції гідності. Адвокатка родин Небесної сотні Марина Ліліченко уточнила у коментарі Громадському, що декілька місяців тому в ГПУ знайшли відео, на якому видно момент розстрілу Олександра Плеханова. За цим епізодом і мали проводити слідчий експеримент саме на тому місці, де почали розбирати бруківку.
  • 17 липня 2018 року Генпрокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.
  • Наприкінці січня 2019-го у Києві на Інститутській та Алеї Героїв Небесної Сотні встановили паркан, який є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Але у ГПУ заявили, що встановлення паркану заважає слідчим діям у справі Майдану.
  • 23 лютого Печерський райсуд Києва скасував арешт земельних ділянок, на яких заплановане будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Водночас Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва Меморіалу не розпочинатиме будівельних робіт, оскільки Генпрокуратура все ще проводить слідчі експерименти на алеї Героїв Небесної Сотні.
  • Громадська організація «Родина Героїв Небесної сотні» закликає внести зміни у проект будівництва Меморіалу Небесній Сотні у Києві та не руйнувати вулицю Інститутську.
  • Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планували відкрити в Києві 20 лютого 2019 року. Однак директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Ігор Пошивайло запевняв, що вони готові кілька місяців зачекати з початком будівництва меморіалу Героям Небесної сотні, до завершення усіх слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на вулиці Інститутській.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile