У Нафтогазі повідомили, що підтримують бажання уряду знизити ціни на газ для населення, проте не можуть коментувати відповідне рішення, адже не бачили текст постанови. Там зазначили, що сподіваються, що уряд скасував державне регулювання цін на газ.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Зокрема, у компанії повідомляють, що вони не брали участі у розробці рішення уряду, яким компанію зобов'язали знизити ціну на газ для населення. Відповідне рішення ухвалили 3 квітня.

«Ми сподіваємося, що новою постановою Кабінет міністрів скасовує існуючий режим ПСО (державного регулювання цін на газ — ред.) та прибирає посередників у вигляді приватних збутових компаній з відносин між групою Нафтогаз та побутовими споживачами. Ми очікуємо публікації документу і зможемо прокоментувати його після аналізу наших юристів», — повідомили у компанії.

Нагадаємо, 3 квітня Кабмін зобов’язав Нафтогаз знизити ціни на газ для населення до середніх цін, за якими компанія продає газ промисловості. Причиною такого рішення стало зниження цін на блакитне паливо на світових ринках.

Зазначимо, що у квітні Нафтогаз зменшив ціни на газ для промисловості на 1,1 тисячі гривень (за тисячу кубометрів) нижче за встановлену вартість газу для населення. Також Нафтогаз знизив ціни на газ на 2% для тих споживачів, які купують блакитне паливо безпосередньо у нього (а не у облгазів інших компаній). Переважна більшість таких споживачів проживають у Кіровоградській області.

14 березня повідомлялось, що Нафтогаз запропонував уряду скасувати державне регулювання ціни на газ для населення, адже там придбали у Словаччині газ за ціною, яка є нижчою за встановлену урядовою постановою. В уряді відкинули пропозицію скасування державного регулювання ціни на газ.

Зазначимо, що Нафтогаз продає населенню газ за нижчими цінами, ніж промисловості. Ціни на газ для населення встановлює уряд (покладаючи на Нафтогаз зобов’язання продавати газ споживачам за 8550 гривень за тисячу кубометрів). Промисловість купує газ за ринковою ціною, яка зазвичай є вищою.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ

Нагадаємо, що відповідно до ухваленого восени 2018 року урядового рішення, ціни на газ в Україні запропонували підвищувати у 3 етапи. Так, з 1 травня 2019 року ціна на газ для населення мала скласти 9850 гривень за тисячу кубометрів (тобто зрости на 1300 гривень), а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Поділитись: