У Нафтогазі відреагували на заяви президента Росії Володимира Путіна про готовність зберегти транзит газу через Україну в разі «врегулювання спору у Стокгольмському арбітражі».

У Нафтогазі відреагували на заяви президента Росії Володимира Путіна про готовність зберегти транзит газу через Україну в разі «врегулювання спору у Стокгольмському арбітражі».

Про це написав головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Він наголосив, що два спори — щодо контракту на поставку газу та контракту на транзит газу — між Газпромом та Нафтогазом вже були врегульовані в Стокгольському арбітражі.

«Проблеми «лише» в тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу — не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не сплачує нам 2,6 млрд дол компенсації, яку визначив арбітраж», — написав Вітренко у Facebook.

Він додав, що Нафтогаз готовий врегулювати і новий судовий спір з Газпромом щодо перегляду транзитного тарифу — з цим позовом українська сторона нещодавно звернулася до арбітражу. В ньому Нафтогаз вимагає від Газпрому близько 12 мільярдів доларів.

«І ми впевнені, що у нас сильна юридична позиція — контракт прямо передбачає наше право переглядати транзитий тариф. Якщо цей спір ми будемо «врегульовувати» в арбітражі, то практично нереально закінчити до кінця 2019 року. У кращому випадку — до кінця 2020 року. Чи готові Газпром і Німеччина зупинити будівництво Північного потоку 2 до закінчення нового арбітражу?», — наголосив Вітренко.

Нагадаємо, під час прес-конференції з президентом США Дональдом Трампом президент РФ Володимир Путін заявив, що РФ готова продовжити контракт на транзит газу через Україну, якщо Нафтогаз та Газпром врегулюють судовий спір у Стокгольмському арбітражі. 

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

Нагадаємо, що Лондонський суд гарантував замороження активів Газпрому в Англії та Уельсі, чим фактично наклав на них арешт.

Також 4 липня Нафтогаз повідомив, що Швейцарський суд округу Цуг відновив арешт акцій компаній Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які належать російському Газпрому.

Напередодні стало відомо, що Нафтогаз у своєму зверненні до шведського апеляційного суду звинуватив Газпром у зміні власності своїх дочірніх компаній для того, щоб уникнути конфіскації на користь Нафтогазу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись: