Партія «Європейська солідарність» 5-го президента Петра Порошенка назвала «грубим втручанням» порушену поліцією справу через масову розсилку СМС із закликом не голосувати на парламентських виборах за «Голос» Святослава Вакарчука.

Про це йдеться в заяві «ЄС».

У партії заявили, що «обурені політично заангажованими діями» департаменту кіберполіції.

«Очевидно, це перший прецедент в історії українських виборів, коли відкривається кримінальне провадження за розсилку СМС-повідомлень, у яких містилася навіть не власна думка, а лише посилання на соцопитування Київського міжнародного інституту соціології», — йдеться у повідомленні.

За даними опитування КМІС, «Голос» справді не долає 5-відсотковий бар’єр. Проте в інституті пояснили, що не треба забувати про статистичну похибку, тому говорити, що хтось проходить чи не проходить у Раду складно.

«Така діяльність Кіберполіції є грубим втручанням у виборчий процес і перешкоджанням вільному волевиявленню громадян», — наголосили в партії Порошенка.

Також у «ЄС» заявили, що розсилка СМС була «індивідуальною ініціативою» депутата одної з сільрад на Львівщині. Партія пообіцяла розібратися з цією ініціативою.

«Але точно, в чому ми переконані: розсилка СМС-повідомлень не є кримінальним злочином, більше того, повідомлення не містить елементів як агітації, так і контрагітації», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук заявив, що на Західній Україні люди отримують СМС-повідомлення із закликом не голосувати за його політсилу на дострокових виборах до Верховної Ради.

Згодом поліція знайшла чоловіка, який розсилав ці СМС, і порушила за цим фактом кримінальну справу.

Поділитись: