ENRU

У Петербурзі затримали учасників акції проти викрадень ЛГБТ-активістів в Чечні

Близько 10 осіб з числа ЛГБТ-активістів, які йшли в першотравневій колоні затримали у Петербурзі біля Аничкого палацу. 

Про це повідомляє «Фонтанка».

Повідомляється, що затримання почались після того, як активісти влаштували акцію: лягли на проїжджій частині і зобразили «смерть», при цьому один з активістів почав посипати лежачого землею. 

Раніше на Невському проспекті в центрі Санкт-Петербурга були затримані кілька ЛГБТ-активістів, які під час першотравневої ходи підняли райдужний прапор і почали скандувати «Кадирова в Гаагу».

За інформацією видання, ЛГБТ-активісти під час ходи приєдналися до колони феміністок. 

Наразі затримали кілька людей, їх посадили в два поліцейські машини і відвезли. Також повідомляється, що серед затриманих була особа із зображенням свастики на значку.

Раніше «Новая газета» повідомила про ще 4 «секретні в’язниці» для ЛГБТ в Чечні

Нагадаємо, 1 квітня «Новая газета» повідомляла, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність  до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Муфтій Чечні пообіцяв журналістам «Новой газеты» «відплату Аллаха». А на зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами. Також влада Чечні запропонувала «Новой газете» вибачитися перед чеченцями.

Також повідомлялось, що GayRussia подала до суду на «Новую газету» після статей про геїв в Чечні.

Пізніше до редакції видання прийшов лист з Грозного з білим порошком.

Правозахисні організації Фінляндії та Швеції почали збір коштів на допомогу чеченцям, що зазнають утисків та переслідувань через сексуальну орієнтацію. А три країни Європи прискорили процедуру видачі віз представникам ЛГБТ-спільноти з Чечні.

Зазначимо, що у випадках «вбивств честі» чеченська поліція не заводить кримінальних справ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram