У 20-річного українського політв'язня Павла Гриба, якого незаконно утримують у Росії, ймовірно виявили симптоми хвороби Альцгеймера. Про це розповів його батько, Ігор Гриб, у коментарі виданню «Настоящее Время».

За його словами, український професор Василь Притула, який лікує Павла Гриба з дитинства, зробив медичний висновок про прогрес хвороби Павла. Водночас про можливі симптоми Альцгеймера сказав невропатолог, який нещодавно оглянув Павла. 

«У нього з’явилася нова хвороба — початкова стадія цирозу печінки. Коли він вчора був у невропатолога, то лікар взагалі сказав, що там, можливо, симптоми хвороби Альцгеймера. Дружина сказала, що лікар був шокований станом його здоров’я», — зазначив батько політв’язня.

Він нагадав, що Павло ще у 2017 році готувався до операції, однак уже понад півтора року перебуває за ґратами, «там де його били, знущалися, де є постійний психологічний тиск, нелюдські умови перебування»

«Він просто помре, якщо зараз терміново не зробити операцію», — наголосив Ігор Гриб.

Раніше українська омбудсмен заявила, що політв'язень Гриб потребує негайної операції на серці.

29 січня Росія відмовила українському консулу у наданні дозволу на відвідування Павла Гриба. 

Під час засідання 24 січня політв'язню Павлу Грибу викликали швидку допомогу через стан здоров'я.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року суд відмовився відпустити політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт за станом здоров’я. Наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання Павла

Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

Поділитись: