Економіка

У ПриватБанку очікують рішення апеляції Високого суду Лондона у справі проти Коломойського до липня 2019 року

Інтерфакс-Україна
Економіка/У ПриватБанку очікують рішення апеляції Високого суду Лондона у справі проти Коломойського до липня 2019 року
Зберегти
Вигляд
Голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл повідомив, що очікує на рішення апеляційної палати Високого суду Лондона у справі проти колишніх власників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у першому півріччі 2019 року.

«Лондонський суд ухвалив рішення, що суд Англії є неправильною юрисдикцією для цього спору. Ми з цим не погодились та подали апеляцію. Рішення апеляції має бути ухвалене протягом першого півріччя 2019 року», — повідомив голова правління ПриватБанку 22 січня.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коломойский проти ПриватБанку: з активів олігархів можуть зняти арешт

Раніше юристи Коломойського повідомили, що Високий суд Лондона зняв арешт з його активів і з активів Боголюбова.

У ПриватБанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення і наразі арешт на активи Коломойського та Боголюбова залишається чинним.

Крім цього, на колишніх власників ПриватБанку до швейцарського суду подав Національний банк України. Він вимагає від Коломойського та Боголюбова відшкодувати 6,64 мільярда гривень.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з ПриватБанку

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтовий тиск: як Коломойський втрачає вплив в енергетиці

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ програв Коломойському позов щодо конфіскації «Буковелю»

Пов`язані новини