У питанні видачі Туреччині журналіста Інана Україна керувалась національними інтересами — журналістка
У питанні видачі до Туреччини журналіста Юсуфа Інана, якого екстрадували 12 липня,влада України керувалась національними інтересами країни.
У питанні видачі до Туреччини журналіста Юсуфа Інана, якого екстрадували 12 липня, влада України керувалась національними інтересами країни.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила головна редакторка UA:Ukraine Analytica Ганна Шелест.
На її думку, не варто називати рішення України екстрадувати до Туреччини журналіста «заграванням».
«Необхідно розуміти, ким на сьогодні Туреччина є для України. Що для нас добрі відносини з Туреччиною дуже важливі через безпекове питання в Чорноморському регіоні і через велику підтримку Туреччиною кримських татар. І ми розуміємо, що у Туреччини є важелі впливу на РФ для того, щоб допомагати кримським татарам, які залишились в Криму», — зазначила вона.
Шелест пригадала допомогу Туреччини для визволення політв'язнів та лідерів Меджлісу Умерова та Чийгоза.
«Для Ердогана на сьогодні видача гюлленістів це дуже болюче питання і дуже особисте. Відповідно, якщо б Україна теж відмовила, як і країни Європи, то навряд чи ми могли б очікувати допомогу по військовим, безпековим і кримськотатарським питанням у майбутньому, ми вибирали мабуть те, що було важливіше для національних інтересів України», — наголосила Шелест.
Раніше у ГПУ повідомили, що Туреччина у 2017 році надіслала запит Україні про видачу журналіста Інана.
17 липня стало відомо, що з України до Туреччини вивезли підозрюваного у спробі державного перевороту 2016 року, унаслідок якого загинуло близько 250 людей, Юсуфа Інана. За даними турецьких ЗМІ, Юсуф Інан нібито займався дискредитацію політиків та державних діячів у соціальних мережах. Також його діяльність пов’язують з проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.
У поліції Миколаєва заявили, що опозиційного турецького журналіста Юсуфа Інана затримала Служба безпеки України.
Спілка журналістів звернеться до СБУ та ОБСЄ через екстрадицію турецького блогера.
Детальніше про справу екстрадованого з України Юсуфа Інана читайте у публікації Екстрадиція вночі: як і чому з України вивезли турецького журналіста
Нагадаємо, у Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року відбулася спроба військового перевороту. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі поранені.
15 червня 2017 року у Туреччині суддю ООН ув'язнили на 7,5 років за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом. 8 травня 2017 року прокуратура Туреччини оголосила, що вимагає для проповідника Гюлена 3623 довічних ув'язнень.
15 жовтня 2016 року влада Малайзії передала Туреччині трьох осіб, підозрюваних у зв'язках з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом. 13 серпня 2016 року прокуратура Стамбула направила до Міністерства юстиції США лист з вимогою арештувати проповідника Гюлена, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.
5 серпня 2016 року стало відомо, що Анкара обговорює з Вашингтоном можливу екстрадицію Гюлена в Туреччину.
2 серпня 2016 року Анкара направила Вашингтону другий запит з вимогою арешту Фетхуллаха Гюлена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників
- Поділитися: