УКРАЇНА

У Раді готують законопроект, який дозволить штрафувати ЗМІ за розпалювання міжнаціональної ворожнечі

19 вересня, 2018 19:36
УКРАЇНА/У Раді готують законопроект, який дозволить штрафувати ЗМІ за розпалювання міжнаціональної ворожнечі
Зберегти
Вигляд
У Верховній Раді готують проект закону, який передбачає штрафи для ЗМІ за свідоме розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

У Верховній Раді готують проект закону, який передбачає штрафи для ЗМІ за свідоме розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Про це під час засідання круглого столу, присвяченого виявленню та протидії російській дезінформації, повідомила голова комітету парламенту з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

За її словами, цей законопроект базується на європейських стандартах, де є неприпустимою мова ненависті.

«Національний регулятор з питань теле- і радіомовлення зможе штрафувати ті телеканали, які свідомо транслюють вислови, які сприяють розпалюванню міжнаціональної та громадянської ворожнечі всередині країни», — сказала Сюмар.

Водночас вона наголосила, що проект закону не передбачає санкції у вигляді закриття ЗМІ.

«Але він буде давати можливості для дискусії про це: які вислови, які новини, яка інформація розпалює таку ворожнечу. І можливість штрафувати тих мовників, метою яких є розпалювання міжнаціональної ворожнечі», — резюмувала Сюмар.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

18 вересня Апеляційний суд Києва дозволив слідчим відстежуватимісцезнаходження телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької за півтора роки (2016-2017 роки). 

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, яким зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Седлецької.

Журналістка Бердинських повідомила, що суд також надав ГПУ доступ до інформації з її телефону.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

13 вересня стало відомо, що Наталка Седлецька подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, якою слідчому Генпрокуратури надали доступ до інформації з її телефону.

Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на питання про надання прокурорам доступу до інформації з телефонів журналістів, порадив медійникам піти на зустріч до генпрокурора Юрія Луценка та «зняти всі питання».

Пов`язані новини